Ledningsgruppen

Ledningsgruppen består av:

Peter Maksinen, VD
peter.maksinen@borasem.se
033-35 76 85

Ewa Bideberg, HR-chef
ewa.bideberg@borasem.se
033-35 72 33

Jonas Holmberg, kommunikationschef
jonas.holmberg@borasem.se
033-35 72 20

Göran Carlsson, avdelningschef projekt
goran.carlsson@borasem.se
033-35 82 10

Ulrica Wånggren, tf ekonomichef
ulrica.wanggren@borasem.se
0729-76 60 84

Per Karlsson, affärsområdeschef vatten och avlopp
per.karlsson@borasem.se
033-35 54 55

Göran Glans, affärsområdeschef avfall och återvinning
goran.glans@borasem.se
033-35 59 90

Krister Gustafsson, affärsområdeschef energi
krister.gustafsson@borasem.se
033-35 74 53

Linda Wilhelmsson, sekreterare
linda.wilhelmsson@borasem.se
033-35 70 89

Kontakta oss på Kundcenter

020-97 13 00

Mån–tors: 07:30–16:00 | Fre: 07:30-15:00 (lunchstängt 12:00-13:00)

Felanmälan för fjärrvärme, fjärrkyla, biogas, vatten och avlopp kan göras på telefon dygnet runt.